Vytauto Didžiojo gatvės ypatumai (I)

Siųsti Versija spausdinimui

Mindaugas TUČASŠie stulpai turės būti išrauti.

Metai kiti, bėdos tos pačios, o ateityje gali būti dar blogiau. Bet ne visi mato, kas laukia. Sudomino S. Stankaus straipsnis „Ir pažiūrėti, ir prisiminti“, išspausdintas „Naujame ryte“ 2011 liepos 20 d. Nr. 54. Pacituosiu kelias eilutes: „Kai dabar pasižiūri, kas daroma Vytauto Didžiojo gatvėje, peikti užmojus nekyla ranka. Kaip atrodys ši Raseinių gatvė? To dar greitai nepamatysime. Tačiau jau nuo turgaus pusės nauji šaligatviai artėja prie centro. Trinkelę po trinkelės vyrai kala, trombuoja, gulsčiuku matuoja. Gatvių kampai gražiai užapvalinti, nauji bordiūrai sudėti, automobiliams stovėti daugiau vietos numatyta. Naujiems apšvietimo stulpams vietos įrengtos, kabeliai pakloti. Smagu eiti naujuoju šaligatviu. Platus, lygus, tvirtas.“ Tai tiek trumpai iš šio straipsnio.
Kaip yra iš tikrųjų? Mano nuomone, pažiūrėjus į atliekamus darbus kyla neapsakomas noras peikti tuos, kurie juos atlieka: kyla ne tik rankos, bet ir kojos, nes kitaip galiužkliūti už nekokybiškai išklotų trinkelių. Kaip atrodys ši Raseinių gatvė, pradėta tvarkyti ne sezono metu? O kaip ji atrodys dar po kokių 5 metų? Matydamas dabar atliekamus darbus, aš jau įsivaizduoju ją anksčiau nei prabėgs 5 metai.
Trinkelė yra dedama prie trinkelės, bet kaip ji dedama, ant kokio pagrindo? Kol kas visoje atkarpoje nuo turgaus trombuojanti vibroplokštė buvo naudojama tik nuo Žemaičio aikštės iki Vytauto Didžiojo ir T. Vaižganto gatvių sankryžos bei toje pusėje, kur yra Raseinių rajono savivaldybė.
Kala trinkeles? Darbams nusamdyta firma kala tas trinkeles taip, kaip buvo kalama prieš kokius 30 metų – metaliniais plaktukais, pasidėję lentutę, kad nenudaužytų bordiūrų. Bet jau yra ir nudaužytų, o darbai dar net nebaigti. Taigi, dirbdami tokiais įrankiais, grįžtame į akmens amžių. Teko matyti, kaip naudojamas „gulsčiukas“ toje pačioje minėtoje sankryžoje: atsigulęs ant žemės darbininkas žiurėjo, kaip padėtas bordiūras. Gal gulsčiukas jam į akį įmontuotas?
Dėl apšvietimo ir naujų stulpų priekaištų lyg ir nėra, bet va senieji stulpai, kurie jau nebereikalingi, kažkodėl palikti ir apdėti trinkelėmis. Reikės senuosius rauti, o po to
lopyti tas vietas, kuriose labai greitai susiformuos duobės. Panašų vaizdą jau turime Maironio gatvėje, atsiradusį po to, kai sudėjus trinkeles buvo raunami medžiai.
Lopomas naujas šaligatvis… „Smagu eiti naujuoju šaligatviu. Platus, lygus, tvirtas.“ Nesiginčysiu, kad platus – tai jau akivaizdu. Lygus? Privatus asmuo tokio ,,lygumo“ savo teritorijoje netoleruotų.Tvirtas? Kai kuriose vietose eidamas jauti siūbavimą po kojomis, susidaro įspūdis,  kad eini per samanas. Teko šaligatvį išbandyti ir dviračiu. Mažiau patyrusiems dviratininkams siūlyčiau važiuoti keliu. Vaikystėje esu važinėjęs akmenimis grįstomis gatvėmis, kurias dabar galiu palyginti su naujuoju mūsų šaligatviu.
Daugiau nei prieš pusmetį pradėtas darbas prie turgaus lyg ir baigtas, tik žolę tarp trinkelių reikia pjauti arba ravėti. Vytauto Didžiojo gatvėje ties 35 numeriu pažymėtu namu darbininkai kažką ,,užklojo“ trinkelėmis, nežinia ką, bet to kažko beieškant išardyta vieno kvadratinio metro duobė jau riogso nuo praėjusių metų.
Tarp šios gatvės 33 ir 35 namų yra pėsčiųjų perėja į miesto parką. Ten yra žemiausia vieta, padaryti du vandens surinktuvai, bet abu – šiek tiek įkalniui. Taigi, einant per pėsčiųjų perėją, teks šokinėti per balą.
Pernai rudenį blogai atliktas darbas,  jau daugelyje vietų susiformavo duobutės, kol kas dar tik duobutės. Šių metų darbas primena pernykštį – vaizdas nesikeičia, kokybė – taip pat. Viskas daroma atmestinai. Prie stačiatikų cerkvės išformuota betoninė sienelė, laikiusi šlaitą. Taip pat išformuoti laipteliai iš abiejų cerkvės pusių. Bandymas suformuoti šlaitą iš grunto nepavyko, lietus jį ardo ir plauna. Visas šaligatvis padengtas išplautu gruntu.

Bus daugiau.

2 Komentarai

  1. VYTALIUS

    2011-08-11 13:11

    Mindaugo akys geresnės nei Stankaus.Stankus jau neprimato…D

  2. JURGIS

    2011-08-11 18:12

    Stankus dar neatprato pataikauti – jei reikia rašyti, kad gerai padarė, tai ir rašo. Iš tikrųjų, nėra nei ką pažiūrėti ir nebus ką prisiminti. Baltrušaitis jau išvyksta į Bityną, ambicijų mylėti Raseinius nėra ir nebuvo, jau sumažėjo raseiniškių mylėtojų gretos, nes tos gretos myli tiktai pinigus…