Žaiginio medicinos punkte pradėjo darbuotis šeimos gydytoja

Siųsti Versija spausdinimui

Gytis SADŪNAS

Šiais laikais nėra kasdienis reiškinys, kad į provincijos gydymo įstaigą ateitų dirbti nauji specialistai. Todėl galima sakyti, jog Žaiginio miestelio ir aplinkinių kaimų gyventojams labai pasisekė, kai praėjusį penktadienį Žaiginio medicinos punkte darbą pradėjo šeimos gydytoja Aida Rutkauskienė.
Ji ,,Alio, Raseiniams“ pasakojo, jog šiuo metu gyvena Žaiginyje.Tiesa, baigusi Kauno medicinos universitetą, gavo paskyrimą į kaimyninį Jurbarko rajoną. Kelis metus dirbo Veliuonos ambulatorijoje.Paskui patraukė gimtosios vietos, todėl sugrįžo į Raseinius ir įsidarbino poliklinikoje. Išdirbusi tris metus šeimos gydytoja, Aida ištekėjo už žaiginiškio ūkininko Vaido Rutkausko. Po vestuvių pora apsigyveno jo namuose.
Šeimos gydytojos įkurtuvių proga Žaiginio medicinos punkte apsilankė ir Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) direktorė Sofija Šneiderienė.
,,Turbūt taip, kaip pas mus, Lietuvoje daugiau niekur nėra. Niekam ne paslaptis, jog dabar kituose rajonuose medicinos punktai yra uždarinėjami ir kaimo žmogumi visai nesirūpinama. Tuo tarpu Raseinių rajone yra net aštuoniolika medicinos punktų ir penkios ambulatorijos. Kai kurie punktai yra aprūpinti lengvaisiais automobiliais.
Nuo šiol Žaiginyje veiks ir bendrosios praktikos gydytojos kabinetas, todėl medicinos paslaugos dar labiau priartės prie kaimo žmogaus“, – pasakojo Raseinių
PSPC direktorė S. Šneiderienė.
Žaiginio gyventojai, sužinoję tokią naujieną, labai apsidžiaugė. Į medicinos punktą atskubėjusi pensininkė Irena Sakalauskienė neslėpė, jog dažnai serga. Todėl Žaiginio medicinos punkte dirbsianti šeimos gydytoja bus tikras išganymas ne tik jai, bet ir daugeliui kitų sodiečių.
,,Ne paslaptis, kad norint Raseiniuose patekti pas šeimos gydytoją, reikia užsiregistruoti prieš dvi ar tris dienas. Be to, dar ir toli važiuoti. Tikiuosi, kad Žaiginyje pas šeimos gydytoją bus galima patekti tą pačią dieną. Be to, neteks po kelias valandas laukti eilėje ir prie jos kabineto“, – džiaugėsi Žaiginio miestelio gyventoja I. Sakalauskienė.
Jai antrino ir Žaiginio medicinos punkto bendruomenės slaugytoja Roma Miežinienė. Šiemet  sukaks 40 metų, kai moteris triūsia šiame punkte.
,,Pastaruoju metu į Žaiginio medicinos punktą vieną kartą per savaitę atvažiuodavo gydytojas iš Šiluvos. Todėl žmonės sužinoję, kad punkte nuolat dirbs šeimos gydytoja, labai apsidžiaugė. Pirmiausia atkris išlaidos kelionei. Dabar iš Žaiginio nuvažiuoti autobusu į Raseinius kainuoja apie 20 Lt, – pasakojo bendruomenės slaugytoja R. Miežinienė. – Be to, tie pacientai, kurie turėjo reikalų su gydytoja A. Rutkauskiene, gali pasakyti, kad tai ne tik profesionali specialistė, bet ir jautrus,  dėmesingas bei kitam pasirengęs padėti žmogus.“
Pasak PSPC direktorės S. Šneiderienės, kol kas Žaiginio medicinos punkte šeimos gydytoja A. Rutkauskienė dirbs tik du kartus per savaitę. O kai atsiras pakankamai prisirašiusių gyventojų, tuomet ir visą darbo savaitę. ,,Jų skaičius priklausys nuo gydytojos teikiamų paslaugų bei jų efektyvumo“, – atviravo S. Šneiderienė. Jos teigimu, šiuo metu Žaiginio medicinos punkte yra atliekami kraujo ir šlapimo tyrimai, daroma kardiograma ir statomos lašelinės.  Tiesa, S. Šneiderienė neslėpė, jog didele problema tapo medicinos punktų išlaikymas. Ypač po to, kai stipriai pabrango elektra ir šildymas.

Komentarų nėra