Žaiginiškiai paukšteliams dovanojo namus

Siųsti Versija spausdinimui

Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi. Kiekvieną dieną.
Pasitikdami grįžtančius paukščius Žaiginio Pranciškaus Šivickio mokyklos-daugiafunkcio centro jaunieji miško bičiuliai ir mokytojai surengė gražią pavasario šventę, ji mokykloje tapo tradicine. Jau kovo pradžioje 5–10 klasių mokiniai griebėsi darbo. Dirbo išsijuosę: matavo, pjaustė, kalė, konstravo inkiliukus paukšteliams. Ypač gražių inkilėlių sumeistravo Irmantas Žikaras, Dovydas Valinčius, Justinas Mižutavičius, Mantas Valinčius. Jų ir kitų mokinių pagamintais nameliais paukščiams galėjome grožėtis per renginį.
Renginyje vaikai dalyvavo ir protų mūšyje apie Lietuvos gamtą, minė mįsles. Į šventę pakvietėme svečių – Pikčiūnų girininkijos girininką Albertą Tolevičių ir girininko pavaduotoją Žydrūną Pužą. Kaip ir kiekvieną pavasarį, viena iš sanitarinių miško apsaugos vykdomų priemonių – inkilų kėlimas miškų paukščiams. Po viktorinos pasiėmę inkiliukus šventės dalyviai iškeliavo į Pikčiūnų girininkijos mišką. Ten vaikai kruopščiai ir su meile kėlė inkilus savo sparnuotiesiems draugams. Atlikę šį atsakingą darbą, renginio dalyviai gėrėjosi atbundančios gamtos grožiu, žaidė, spėliojo medžių amžių, bandė atpažinti medieną. Vėliau buvo užkurtas laužas, jame čirškėjo gardžios dešrelės. Pasistiprinę, pabuvę gamtoje ir pajutę atbundančio miško gaivą grįžome į mokyklą.
Nors diena buvo šalta, vėjuota ir visai nepavasariška, buvo šilta ir gera nuo puikaus jausmo padarius gerą darbą!  Kai žmones lydi nuoširdumas, net ir pikčiausi vėjai negadina nuotaikos. O inkilų tikrai iškelta daug, parlėkę giesmininkai turės kur perėti. Manau, paukšteliai bus labai dėkingi vaikams ir jų tėveliams už suteiktą būstą ir tikėsis, kad kitais metais šie nepamirš jų aplankyti, o gal ir naują inkilą atnešti. Dėkoju šventės dalyviams, svečiams ir visiems prisidėjusiems prie šios gražios dienos minėjimo.
Gediminas Armoška,
Žaiginio Pranciškaus Šivickio
mokyklos-daugiafunkcio centro mokytojas

Komentarų nėra