Žalioji futbolo diena

Siųsti Versija spausdinimui

Gintarė Greičiūtė

Beveik prieš metus draugijos „Ariogalos vienybė“ prezidento galvoje gimė atrodo neįtikėtina idėja – žaisti futbolą ant vandens. Post factum, ši iš pirmo žvilgsnio neįgyvendinama idėja jau realizuota.

Šiam projektui įgyvendinti prireikė beveik pusės metų. Buvo nuspręsta prisidėti ir prie ekologijos skatinimo mūsų rajone. Plausto statybai buvo naudojami antriniai plastmasiniai buteliai, kurių reikėjo surinkti per 20 000. Draugijos nariai panaudotus plastmasinius butelius kruopšiai rinko pusę metų, tačiau,  žinoma, surinko tik nedidelį kiekį. Didžioji dalis butelių, panaudotų plausto statybai, atkeliavo iš Raseinių šiukšlyno. Čia neapseita be UAB „Raseinių komunalis ūkis“ direktoriaus pavaduotojo Sigito Vaičiaus pagalbos, kuris dalį butelių atgabeno iki Ariogalos ir leido draugijos nariams surūšiuoti reikalingus butelius iš plastmasių šiukšlyno. Nustebino draugijos „Ariogalos vienybės“ vyresnieji nariai, kurie nesidrovėdami ir su užsidegimu rūšiavo plastmasinius butelius. Visi nariai buvo užkrėsti neįtikėtinos prezidento Stepono Naciaus idėjos ir kaip įmanydami stengėsi prisidėti prie žaliavų rinkimo ir plausto statymo.

Plaustui pastatyti reikėjo ne tik daug antrinių plastmasinių butelių, bet ir didelio kiekio medienos. Raseinių rajono tarybos narys Vaclovas Šimaitis atliko neįtikėtinai gražų gestą – plausto statybai padovanojo reikiamą kiekį medienos.

Pagrindiniai reikalingi plaustui elementai – antriniai plastikiniai buteliai ir mediena – buvo surasti. Liko kitas iššūkis – pastatyti patį plaustą ir pritaikyti jį žaisti futbolą. Čia neapseita be Lietuvos Futbolo federacijos (LFF) ir „Fortera“ pagalbos.  Plausto statymo procesas užfiksuotas linksmuose vaizdeliuose, kuriuos bus galima rasti naujame „Ariogalos vienybės“ internetiniame puslapyje.

Didžioji diena išaušo priešpaskutinį vasaros šeštadienį. Šventei suteiktas „Žaliosios futbolo dienos“ vardas. Šio renginio šūkis – „visą dieną su futbolo kamuoliu ant vandens, smėlio bei žolės… Su ugnimi širdyje bei pagalbos ranka žemei…“

Dalyviai galėjo išmėginti savo jėgas ne tik „Plaustbole 2×2“, bet ir „Paplūdimio futbolo turnyre 3×3” bei „Futbolo maratone 5×5“.

Didžiausio dalyvių susidomėjimo sulaukė „Plaustbolas“, į kurį užsiregistravo net 26 komandos. Komandos buvo padalintos į vaikų ir suaugusiųjų grupes. Tad savo jėgas išmėgino nuo nulinikų iki veteranų.

Vaikų grupėje virė labai atkakli, bet kartu ir garbinga kova. Turnyro nugalėtojai alytiškiai „Auska II“ pasižymėjo gera kamuolio kontrole ir tarpusavio susižaidimu bei, žinoma, pasitikėjimu savimi. Ši komanda nustebino draugiškumu bei supratingumu. Žaizdami prieš jauniausią turnyro komandą, „Jungtiniai“ leido jauniesiems kolegoms parodyti savo gebėjimus ir pajusti įvarčio skonį. Šis turnyras neapsėjo ir be traumų, „Auskos I“ žaidėjas Kasparas turėjo turnyrą baigti anksčiau. Kad sumažintų skausmą ir apmaudą, varžybų dalyviai bei renginio globėjas Dainius Baltrušaitis siuntė ligoniukui linkėjimus ant LFF marškinėlių.

Suaugusiųjų grupėje virė ne ką mažesnė kova. Vykstant atkrintamosioms varžyboms, plaustas nuo kovos imdavo vis labiau siūbuoti. Kiekviena komanda norėjo tapti pirmojo turnyro ant vandens nugalėtojais. Finale susitiko komandos „OCB“ ir „Auska“. „Auska“ šventė pergalę. Tad šį kartą nugalėjo patirtis,  komandinė drausmė bei susižaidimas.

„Paplūdimio futbolo turnyre 3×3“ pergalę šventė kauniečių komanda „Žalioji pieva“, kuri nugalėjo raseiniškių komandą „Lūšis“. Kauniečių komanda įrodė, kad ne veltui yra mėgėjų 8×8 Lietuvos čempionai.

Paskutinis futbolo turnyras vyko jau vakare. „Futbolo maratonui“  nereikėjo burti savo komandos, reikėjo tiesiog atvykti ir žaisti su vis kitais žaidėjais, keičiantis kas tris minutes. Čia reikėjo ne tik gerai žaisti, bet buvo būtina ir sėkmė. Futbolo maratone antrąją vietą užėmė Aivaras Tervidis, o nugalėtoju tapo Paulius Urlikas.

Žaliąją futbolo dieną kulminacija tapo nugalėtojų pagerbimas ir koncertas. Nugalėtojams diplomus ir LFF dovanas teikė Draugijos „Ariogalos vienybė“ prezidentas Steponas Nacius ir renginio globėjas, Raseinių rajono administracijos direktorius, Dainius Baltrušaitis.

Pilną nepakartojamų akimirkų dieną užbaigė Gintarės ir Marijaus Liakų koncertas. Scena tapo Dubysoje įleistas plaustas, o apšvietimą atstojo žvakių šviesa, tokioje aplinkoje atliekamos baladės skambėjo dar įspūdingiau.

Pirmoji žaliojo futbolo diena paliko neišdildomus įspūdžius. Tikėkimės, kad tai bus ne paskutinė šventė ir kitais metas turėsime galimybę žaisti ir klausytis geros muzikos ant plausto.

Komentarų nėra