Žemaitiški skaitymai

Siųsti Versija spausdinimui

Saulėtą šeštadienio rytą į Raseinių kraštą „žemaitišką pasirokouti“ iš Plungės literatų klubo „Vingiorykštė“ atvyko trys šaunios žemaitukės – Adelė Daukantaitė, Irena Stražinskaitė-Glinskienė ir Daiva Rudelytė. Nors Raseiniai priklauso Žemaitijai ir mes esame žemaičiai, tačiau pamirštame tikrą žemaitišką tarmę, kurios mus mokė Simonas Daukantas. Tuo pasirūpino viešnios, kurios, kaip pačios sakė, yra „čystas žemaites“, tik viena šiek tiek maišyta.
Vosiliškyje, Raseiniuose, Didžiuliuose žiūrovai klausėsi žemaitiškų pašmaikštavimų, neįtikėtinų istorijų, gyvenimo džiaugsmu pulsuojančios poezijos, žaidė žaidimus, susipažino su autorių kūryba ir išleistomis knygomis. O jų tikrai daug. Žinoma, įspūdingiausios parašytos tikra žemaičių tarme, jas skaitant ir žodynėlio prireikia, kad suprastum, apie ką kalbama.
Anot A. Daukantaitės, žemaitiškos tarmės reikia pradėti mokyti nuo mažų dienų. Adelė parašė ir išleido knygelių mažiesiems, taip pat veda edukacijas.
Moterys šmaikštavo, kad didžiausias jų gyvenime sukauptas turtas, kurį gali dovanoti kitiems, yra kūryba. Tad šiomis dovanomis ir pasidalijo su Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešąja biblioteka.
Renginiai „Žemaitiški skaitymai“ – tai jau ketvirtas renginių ciklas įgyvendinant Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos projektą „Senasis žemaitis – Simonas Daukantas“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Renata Aleksiejienė,
Raseinių Marcelijaus Martinaičio
viešosios bibliotekos kultūrinių veiklų
koordinatorė ir organizatorė

Komentarų nėra