Žirgai kelia dulkes Raseinių rajono taryboje

Siųsti Versija spausdinimui

Arūnas DAMBRAUSKAS

Raseinių hipodromas – gardus kąsnis privatizavimo strategams. Tą „kąsnį“  jau rengiamasi sukramtyti ir praryti. Taip  teigia Raseinių rajono tarybos narys Liudas Kavaliauskas.

20 hektarų užimantis hipodromas yra neblogoje strateginėje vietoje – 8 kilometrai nuo greitkelio Vilnius  – Kaunas – Klaipėda, pusiaukelėje tarp sostinės ir šalies jūrų uosto.

L.Kavaliausko teigimu, šios aplinkybės hipodromą daro labai geidžiamą nekilnojamojo turto medžiotojams, kurie norėtų išlupti jį iš Raseinių rajono savivaldybės rankų ir įsidėti į savo kišenę.

„Tai padaryti nesunku. Dabar hipodrome savivaldybės ir privataus kapitalo santykis yra maždaug vienodas. Bet jis gali pasikeisti. Jei, pavyzdžiui, hipodromo vadovai sugalvos pastatyti kokias nors pagalbines patalpas ir paprašys savivaldybės, kad ši prie sumanymo prisidėtų lėšomis. Kadangi savivaldybės biudžetas yra deficitinis, valdžia tų pinigų neturės, todėl negalės įnešti savo įnašo. Objektas bus pastatytas už privačias lėšas, kapitalo santykis pasikeis, ir savivaldybė automatiškai praras hipodrome įtaką.  Paprasta ir seniai išbandyta schema. Manau, kad tarybos nariai arba nenori to įžvelgti, arba neįžvelgia“,- kalbėjo L.Kavaliauskas.

Jis pripažino, kad jo svarstymai  paremti daugiau prielaidomis nei faktais. Deja, pasak klastingus privatizavimo kėslus įžvelgiančio politiko, jokių faktų apie hipodromo realią ūkinę padėtį ir planus gauti nepavyksta.

„Šioje srityje labai stinga skaidrumo. Todėl ir neramu dėl miestui svarbaus objekto ateities“, – „Alio, Raseiniams“ teigė įtakingas rajono socialdemokratas.

Vyksta konfliktai

Kad hipodrome susikryžiavo neaiškūs politikų interesai, buvo galima suprasti pasiklausius praėjusį mėnesį Raseinių rajono tarybos posėdyje vykusių ginčų tarp Kęstučio Skamarako, Sigito Vaičiaus, Dainiaus Šadauskio ir hipodromo direktoriaus Remigijaus Poškaus.

K.Skamarakas priekaištavo savivaldybės interesams hipodrome įpareigotam atstovauti S.Vaičiui, kad šis apgaulingai pateikia informaciją apie hipodrome susidariusią ūkinę padėtį.

K.Skamaras teigė labai nusivylęs ir direktoriumi, kurį prieš keletą metų pats rekomendavo į šį postą.

Į tokius priekaištus direktorius atšovė, kad K.Skamarako bandymai kritikuoti nėra solidūs, nes politikas dar neatsiskaitęs už pagalbinėse hipodromo patalpose laikomų jam priklausančių žirgų priežiūrą.

Įtartinas žirgo šešėlis

Prieš kurį laiką tarybos interesus hipodrome atstovavo D.Šadauskis. Paskui jis šių pareigų atsisakė. D.Šadauskio pasitraukimas  L.Kavaliauskui pasirodė įtartinas.

D.Šadauskis su žirgais jau pašalintas.

Gali būti, kad greitai žirgų turės ir S.Vaičius“, – svarstė politikas.

Ar gali būti, kad prieš kurį laiką rajono Savivaldybės interesams hipodrome atstovavusio D.Šadauskio pasitraukimas iš šių pareigų susijęs su netikėtu žirgo įsigijimu? Tiesą sakant, politiko sprendimas įsigyti žirgą tikrai buvo netikėtas. Iki šiol nuosavais žirgais gali pasigirti tik vienas Raseinių rajono tarybos politikas – K.Skamarakas.

Žirgą jau pardavė

Paprašėme, kad šias abejones pakomentuotų pats D.Šadauskis.

„Žirgą įsigijau prieš trejetą metų. Tai padariau todėl, kad norėjau propaguoti Raseiniuose žirgų sportą, populiarinti hipodromą. O rajono Savivaldybės interesams hipodrome atstovauti nustojau todėl, kad pasitraukiau iš valdančiosios koalicijos“, – paaiškino D.Šadauskis.

Dabar D.Šadauskis – be arklio. Savo anglų grynakraujį politikas jau pardavė, nes, anot jo, žirgo laikymas teikė vien materialinius nuostolius. D.Šadauskis mano, kad bandymai propaguoti Raseiniuose žirgus iš dalies pasiteisino – po jo net kelis ristūnus įsigijo K.Skamarakas.

Dalininkai dar neatsiskaitė

D.Šadauskis tvirtino, kad L.Kavaliausko prielaidos dėl galimo privatizavimo net nevertos rimto dėmesio.   „Situacija veikiau priešinga, nei pateikia kolega. Gali būti, kad savivaldybės dalis hipodrome išaugs“, – tvirtino D.Šadauskis.

Panašiais pastebėjimais su „Alio, Raseiniai“ žurnalistu pasidalijo ir savivaldybės interesams hipodrome atstovaujantis S.Vaičius.

„Šiuo metu savivaldybei priklauso 51 procentas hipodromo akcijų, privatiems dalininkams – 49 procentai. Iki šiol ne visi dalininkai yra atsiskaitę. Jei jie to nepadarys iki birželio 1 dienos, savivaldybei priklausanti turto dalis galėtų padidėti“, – prognozavo S.Vaičius.

Jo tvirtinimu, savivaldybė darys viską, kad hipodromo veikla būtų vystoma ir tarnautų miesto ir rajono gyventojų reikmėms.

Reikia rekonstrukcijos

Raseinių hipodromas – apleistas objektas, reikalaujantis atnaujinimo. Lėšų rekonstrukcijai planuojama gauti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Planuose – vieno kilometro ilgio žirgų bėgimo tako pailginimas iki beveik dviejų kilometrų, žiūrovų tribūnos ir arklidžių atnaujinimas, apšvietimo renovavimas, asfaltuotų atomobilių stovėjimo aikštelių įrengimas.

Komentarų nėra