Žirgų lenktynės

Siųsti Versija spausdinimui

Birželio 6 d. Raseinių hipodrome vyko trečiosios šį sezoną žirgų lenktynės – Didysis kriterijus. Tai atrankinis etapas į Lietuvos lenktyninių žirgų čempionatą.
Pirmasis bėgimas, skirtas arabų veislės lenktyniniams žirgams, pasibaigė triuškinančia žokėjaus E. Kubiliaus su žirgu Verdis pergale. Sėkmingai startavęs duetas nepaliko šansų nei Vikingui su žokėja F. Poškute, nei Galaktikai su žokėjumi S. Pužausku.
Antrasis bėgimas – kriterijus pirmajai pergalei – paliko gilų įspūdį. Žirgas Nowy Raj su žokėja Ž. Žalaite sėkmingai pradėjo sezoną 700 m peisu (pagreitėjimas 2-oje distancijos dalyje). Dėl II ir III vietos teko atsukti kamerą: išaiškėjo, kad žirgas Back Again su E. Kubiliumi nosies galiuku pirmasis pasiekė finišo riboženklį, tad Obietnica su F. Poškute liko trečia. Taigi, Nowy Raj (sav. E. Mikuckas ) su žokėja Ž. Žalaite drauge iškovojo teisę dalyvauti Lietuvos lenktyninių žirgų čempionate.
Trečiąjį bėgimą galima pavadinti kulminaciniu – visi žirgai finišo tiesiąją kirto sekundės paklaida. Bėgimą vedė Carman su F. Poškute ir Jarega su I. Tolčiute, antrojoje lenktynių distancijos dalyje iššoko Tirade su E. Kubiliumi ir Geopard su Ž. Žalaite. Triumfavo žirgas Tirade, bet po žokėjaus svėrimo pasirodė, kad jam trūksta 3 kg svorio, todėl vieta buvo diskvalifikuota. I vieta atiteko žirgui Geopard su žokėja Ž. Žalaite, II – Carman su F. Poškute, III – žirgui Jarega su žokėja I. Tolčiute ir IV – Nowa Rada su S. Pužausku.
Sprinto kriterijus Nevėžis prasidėjo drama prie starto boksų: žirgas Trinder nepakluso nei žokėjui, nei starto mašinos operatoriams, o šiaip ne taip įvestas į ją, sugebėjo išlįsti pro mašinos apačią.
Bėgimą vedė žirgas Bohema su žokėja A. Janulyte, o Joy Kitty su F. Poškute ją persekiojo. Finišo tiesiojoje Joy Kitty aplenkė Bohemą. Įkandin jos pradėjo spurtuoti žirgas Akcent su žokėjumi S. Pužausku. Triumfavo Joy Kitty su F. Poškute. Pagrindinis bėgimas Nemunas – lyderių kriterijus – vėl nustebino kova visoje distancijoje: labai geras greitis ir maksimalus spurtas finišo tiesiojoje. Likus 500 m iki finišo intensyvi kova užvirė tarp žirgo Verona Lad su žokėjumi E. Kubiliumi ir žirgo Khazana su žokėja F. Poškute. Ruby Sunday su G. Laurecku šiek tiek atsiliko. Šlamėjo stekai (raginimo priemonės), ir pergalę išplėšė žirgas Verona Lad su žokėjumi E. Kubiliumi, Khazana  su F. Poškute liko antra, Ruby Sunday su G. Laurecku – trečia.   Lenktynėse vyravo puiki atmosfera: vyko rankų lenkimo čempionatas, kurį vedė Raimondas Šilanskas, pasagų mėtymo rungtis, vaikų dviračių lenktynės bėgimo takelyje ir piešimo konkursas.

Regina Lukošienė, Kaimų bendruomenė „Dumšiškiai“ pirmininkė:
-     Raseinių hipodramas, jame organizuojamos šventės labai reikalingos, žmonės turi kur nueiti savaitgaliais. Mūsų kaimo bendruomenė visada laukia žirgų lenktynių.
Praėjusį sekmadienį hipodrome vyko nuostabi šventė. Lenktynės sutapo su Tėvo diena, taip pat buvo pažymėta Tarptautinė vaikų gynimo diena. Prisirinko daugybė įvairaus amžiaus žmonių, kas norėjo, dalyvavo įvairiose rungtyse, vaikai gavo užduotį piešti ant asfalto. Visiems buvo smagu.
Kaimo bendruomenė labai gražiai bendradarbiauja su Raseinių hipodromo direktoriumi Remigijumi Poškumi, bendruomenės reikmėms naudojasi žirgyno patalpomis. Laukiame, kada hipodromas bus rekonstruotas, tik kad  patys žmonės labiau pasaugotų hipodromą – nešiukšlintų, nelaužytų, negadintų turto.

Modestas Klikna, Raseinių pašto viršininkas:

-     Nepaisant visų sentimentų žirgams, kaip pašto viršininkas turiu pažymėti, kad paštas ir žirgai šimtmečius buvo betarpiškai susiję –
anksčiau paštą gabendavo karietomis. Ačiū Dievui, kad prieš keletą metų atgijęs Raseinių hipodromas veikia, nes tokių hipodromų Lietuvoje yra vienetai.
Sekmadienį vyko išties įspūdingos žirgų lenktynės – Raseinių hipodromas buvo pilnas žmonių, labai daug vaikų, o ir programa buvo neeilinė. Tarp žirgų užbėgimų buvo surengta daug įdomių rungčių: rankų lenkimo, pasagų mėtymo, vaikai piešė kreidutėmis ant asfalto. Bet kokio amžiaus žmonės turėjo ką veikti ir į ką pažiūrėti.
Hipodromas – daugelio žmonių traukos vieta, nes raseiniškiai tikrai mėgsta žirgų sportą, ir  aš pats visada  stengiuosi dalyvauti. Manau, hipodromas Raseiniams labai reikalingas, nes pas mus nėra gausu renginių, o čia organizuojamos lenktynės suteikia žmonėms galimybę pasigėrėti nuostabiais žirgais, pajusti azartą. O jei kas nors mano kitaip, tegul pasiūlo alternatyvą.

Raseinių rajono savivaldybės vicemeras Sigitas Vaičius:
-     Džiugu, kad Raseiniuose vyksta respublikinio masto renginiai. Šį kartą į žirgų lenktynes buvo įnešta naujovių: kad žiūrovai tarp bėgimų
nenuobodžiautų, jie buvo įtraukti į rungtis. Nesu žirgų sporto fanatikas, tačiau pagal galimybes kartu su anūkais atvykstu pažiūrėti lenktynių.
Manau, kad bet kokį sportą reikia remti, nes tai skatina jaunimo užimtumą. Raseinių hipodromo rekonstrukcijai yra numatytos ES lėšos,
reikia jas įsisavinti. Rekonstrukcijos darbai turėtų prasidėti jau šiemet. Žinoma, nereikėtų tikėtis, kad sutvarkius hipodromą iš karto žymiai padaugės žiūrovų ar išpopuliarės totalizatorius – tokios tradicijos formuojasi dešimtmečiais.

,,Alio, Raseiniai“ informacija

Komentarų nėra