Žolinės šventė Kalnujuose

Siųsti Versija spausdinimui

Vasara persirito į antrą pusę, kartu atsinešė ir paskutinę vasarišką šventę – Žolinę. Šiemet jau devintą kartą Raseinių rajono kultūros centras Kalnujuose, Kalnujų biblioteka ir Kalnujų kaimo bendruomenė organizavo Žolinės šventę „Vasara žolynų žieduose“.
Šventės dalyvius linksmino net keturių rajonų kaimo kapelos. Gerą nuotaiką sukūrė Pagėgių savivaldybės kultūros centro Natkiškių kultūros namų kaimo kapela „Vaivorykštė“ (vad. V.Armonas), Tauragės kultūros centro Skaudvilės liaudiškos muzikos kapela „Dobilas“ (vad. R.Bartkuvienė), Kelmės rajono Tytuvėnų krašto bendruomenės kapela „Svaja“ (vad. R.Zenauskas), Ariogalos liaudiškos muzikos kapela „Šaltinėlis“ (vad. J.Urbonas) ir Kalnujų kaimo kapela „Kalnuja“ (vad. K.Klikna). O tie, kuriems nelabai patinka liaudiška muzika, galėjo pasiklausyti Renatos Aleksiejienės ir jos sūnaus Artūro atliekamų dainų bei RRKC kūrybinių darbuotojų nuotaikingo muzikinio šou „Mūsų meilės vasara“. Vakarą vainikavo vaikinukų grupė „Karaliai“.
Šventėje veikė „Žolynų akademija“. Čia buvo galima susipažinti su žolininkės, mokslų daktarės Eugenijos Šimkūnaitės veikla, apžiūrėti parengtą knygų apie vaistinius augalus pa­rodą, artimai susipažinti su pačiais naudingiausiais vaistiniais augalais ir paragauti iš jų paruoštos arbatos. Vaikai tuo metu galėjo iš modelino lipdyti vaistinių augalus žiedus. Jais papuošėme E.Šimkūnaitei skirtą stendą.
Šventės vedimą šį kartą patikėjome sesutėms Simonai ir Gabrielei, jos puikiai susitvarkė su užduotimi. Dėkojame Vaidai, Danutei ir visiems, kurie prisidėjo ruošiantis šventei. Nuoširdžiai dėkojame ir rėmėjams.

Daiva Myniotienė,
Kalnujų bibliotekos bibliotekininkė

Komentarų nėra