Žolinės šventė kraštiečiui P. Žemkauskui atminti

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 11 d. Gruzdiškės biblioteka sukvietė kraštiečius, svečius į tradicinę Žolinės šventę „Besibaigianti vasara kvepia žolynais“, skirtą kraštiečio Petro Žemkausko 95-mečiui paminėti. Šventė prasidėjo susitikimu prie kaimo kryžiaus, Gruzdiškės himno žodžiais, uždegtomis žvakutėmis ir tylos minute išėjusiems anapilin pagerbti.
Greta kryžiaus auga kraštiečio žurnalisto, poeto, prozininko, Gruzdiškės garbės piliečio
P. Žemkausko 2010 m. pasodintas ąžuolas. Pernai kilo idėja prie šio ąžuolo įrengti atminimo simbolį. Šiais metais pasitinkant rašytojo 95-metį idėja sėkmingai įgyvendinta Raseinių seniūnijos seniūno Rolando Kluso dėka. Šventės išvakarėse prie ąžuolo buvo pastatytas atminimo simbolis – knyga. Šventės metu simbolinę atidarymo juostelę perkirpo medinės skulptūros autorius Darius Janušauskis, Gruzdiškės seniūnaitijos seniūnaitė Raima Valinčienė, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Renata Aleksiejienė, Gruzdiškės bibliotekos jauniausias skaitytojas Jonas Mižutavičius.
Šventė tęsėsi tėviškės laukų žolynais išpuoštose erdvėse. Gruzdiškės bibliotekoje buvo pristatyta spaudinių ir nuotraukų paroda „Prisimename Petrą Žemkauską“. Skaitytoja Lina Jurgelevičė paskaitė P. Žemkausko satyrinių ir humoristinių eilėraščių. Po gero ūpo emocijų kalbėjo knygos „Kaimo šviesuolis“ sumanytoja Danguolė Klusienė. Ji trumpai papasakojo apie pirmąjį knygos įrašą apie kraštietį P. Žemkauską ir pristatė 2023 metų „Kaimo šviesuolį“ – Ireną Lukauskienę. Jautriomis eilėmis su išgyventomis emocijomis pasidalijo nominantė Irena. Jautrūs buvo sveikinimo žodžiai ir linkėjimai Irenai. Visiems šventės dalyviams sveikinimus ir linkėjimus išsakė su dovanomis atvykę svečiai: R. Valinčienė, R. Aleksiejienė, Šiluvos ir Pryšmančių filialų bibliotekininkės.
Po sveikinimų ir linkėjimų būrėmės į Gruzdiškės kaimų bendruomenės salę, kur puikias šventines emocijas, gerą nuotaiką dovanojo šaunus Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centro suaugusiųjų dramos teatro kolektyvas „Stop kadras“. Artistės parodė šmaikščią komediją „Tarp mūsų, mergaičių“. Spektaklį palydėjo nuoširdus pašnekesys su rašytoja Simona Šara apie kūrybą, rašymą, pomėgius ir naujos knygos rankraštį. Rašytoją kalbino Gruzdiškės, Šiluvos ir Pryšmančių filialų bibliotekininkės Laimutė, Gitana ir Nijolė. Skaitytoja Ernesta džiaugėsi gavusi S. Šaros knygose mielus autorės įrašus su autografais.
Bendrystė ir malonūs pašnekesiai tęsėsi prie puodelio arbatos. Nuoširdžiai dėkojame pagrindiniams šventės rėmėjams – Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai ir Raseinių seniūnijai. Nuoširdžiai dėkojame Gruzdiškės kaimų bendruomenės pirmininkei Genovaitei Kveselienei ir visai bendruomenei už suteiktas patalpas, už bendradarbiavimą.
Džiaugiamės taip gausiai susirinkę į bendrą būrį bendrystei, prisiminimams, įprasminant kraštiečio P. Žemkausko atminimą, pasidžiaugti besibaigiančios vasaros tėviškės laukų spalvomis ir kvapais.
Laimutė Babenskienė,
Gruzdiškės bibliotekos
vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra