Žolynų pynėje – poezija, dainos ir bendrystė

Siųsti Versija spausdinimui

Rugpjūčio 13 d. Gruzdiškės biblioteka organizavo Žolinės šventę „Besibaigianti vasara kvepia žolynais“ ir poeto Vytauto Mačernio 100-mečio paminėjimą. Šventė vyko Gruzdiškės bendruomenės kiemelyje. Žolinės šventės kasmet laukiama, jai ruošiamasi iš anksto ir visada sulaukiama pagalbininkų, rėmėjų, naujų partnerių, o labiausiai džiugina, kad tai suburia tris, o kartais ir keturias kartas į bendrystės ratą.
Prieš šventę vyko dalyvių registracija, buvo apžiūrėti šventiniai papuošimai, aplankyta fotografijų paroda „Laiko išbandymus išlaikę“. Raseinių seniūnijos seniūnas Rolandas Klusas šventės dalyviams padovanojo didžiulį šakotį, palinkėjo gražios šventės. Prie kaimo kryžiaus uždegus žvakelę šventė prasidėjo V. Mačernio eilėraščiu „Tėviškė“: „Ramu į tėviškę sugrįžti / Keliais, kur veda į namus, / Ir čia kaip žydinčią jaunystę / Paklaust, kur išblaškys pasaulis mus…“ Buvusi bendruomenės pirmininkė, kryžiaus atstatymo iniciatorė Dalia Bartkevičienė padėjo puokštę gėlių. Tylos minute pagerbėme išėjusius anapilin.
Sugrįžę į šventės erdvę tęsėme V. Mačernio poezijos skaitymus. Kūrybą skaitė Betygalos bibliotekos vyr. bibliotekininkė Regina Musteikienė, Paliepių bibliotekos bibliotekininkė Nijolė Staškevičienė, Ilgižių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Birutė Leskauskienė ir Antanas Leskauskas.
Šventėje dalyvavo svečiai: Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos (RMMVB) vyr. metodininkė Virginija Miežinienė, Gruzdiškės kaimų bendruomenės pirmininkė Genovaitė Kveselienė, RRKC Gruzdiškėje renginių organizatorė Toma Globienė, ŽŪB „Pakautai“ atstovas. Prieš svečių sveikinimus jauniausia šventės dalyvė Smiltė Vapsevičiūtė padeklamavo eilėraštuką apie patį brangiausią žmogų – mamytę. Vyr. metodininkė V. Miežinienė dalyvius sveikino V. Mačernio eilėmis, pasidžiaugė, kad vyksta tradicinė Žolinės šventė, jau devintą kartą suburianti bibliotekos skaitytojus ir bendruomenę, nestokojo gražių žodžių bibliotekininkei, už gražų bendradarbiavimą ir pagalbą organizuojant šią šventę nuo RMMVB direktorės Dainos Sutkevičienės atvežė dovanėlę Raseinių seniūnijos seniūnui
R. Klusui. Bibliotekai padovanota žvakė – šviesos, dvasinių vertybių, išminties, bendrystės ir vidinės šilumos simbolis dar labiau sujungs visus į gražias veiklas. Malonius šventinius žodžius tarė ir saldžias dovanas įteikė G. Kveselienė ir renginių organizatorė Toma.
Sveikinimus palydėjo Kėdainių literatų ir menininkų sambūrio „Vaivorykštės tiltai“ ir autorinės muzikos grupės „Vaivorykštė“ šventinis koncertas. Per koncerto pertrauką fotografijų parodos „Laiko išbandymus išlaikę“ autorė Danutė Naujokienė trumpai papasakojo, kaip gimė paroda ir apie parodos tęstinumą. Nuotraukose įamžinti kaimo senoliai. Šventėje kasmet atverčiame naujus knygos „Kaimo šviesuoliai“ puslapius. 2021 metų „Kaimo šviesuolis“ įrašus įrašė buvusios bendruomenės pirmininkės D. Bartkevičienė, Danguolė Klusienė ir esama bendruomenės pirmininkė G. Kveselienė.
Pačius nuoširdžiausius žodžius šventės dalyviams išsakė kraštietė, renginio puošybos pagalbininkė Rita Barauskienė, tikėdama, kad susitiksime ir kitais metais. Po pertraukos vėl skambėjo užburiančios autorinės „Vaivorykštės“ dainos. Susirinkusieji mėgavosi ir šventės partnerių – RRKC meno kolektyvo iš Ramonų menine programa, koncertavo „Ramūs monai“ (vadovas Vaidotas Vilkas). Nuoširdžiai ačiū už bičiulystę ir muzikinius sveikinimus.
Vėliau prie arbatos puodelio ragaujant šventines vaišes vyko pašnekesiai, renginio aptarimas, netrūko padėkos žodžių rėmėjams, pagalbininkams. Už bendravimą ir finansinę pagalbą nuoširdžiai dėkojame ŽŪB „Pakautai“ ir direktoriui Žydrūnui Blėdžiui, Raseinių seniūnijos Gruzdiškės seniūnaitijos seniūnaitei Raimai Valinčienei, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešajai bibliotekai ir direktorei
D. Sutkevičienei, Raseinių seniūnijos seniūnui R. Klusui, Gruzdiškės kaimų bendruomenei ir pirmininkei G. Kveselienei. Nuoširdžiai ačiū visiems kartu ir atskirai kiekvienam už pagalbą ir paramą rengiant, puošiant Žolinės šventę „Besibaigianti vasara kvepia žolynais“ ir V. Mačernio 100-mečio paminėjimą.

Laimutė Babenskienė,
Gruzdiškės bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentarų nėra