Žydintis susitikimas Kanopėnuose

Siųsti Versija spausdinimui

Gegužės 24 d. filologo Simono Stanevičiaus tėviškė Kanopėnų kaime žydėjo ne tik prie namo augančių alyvų ar prie vartelių pabirusių žemuogių žiedais, bet ir Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos „Mamų klubo“ narių, mokinių, būrelio vidukliškių šypsenomis bei muziejaus-namo svetainėje eksponuojamose fotografijose užfiksuotomis pačiomis pirmomis bundančios pavasario gamtos akimirkomis. Žydėjimo daug, nes pavasaris, šypsenų daug – nes gyvas ir jaukus susitikimas.
Susitikimo pradžioje buvo apžiūrėta „Mamų klubo“ fotografijų paroda „Pavasaris mamų akimis“, prisimintos „Mamų klubo“ veiklos, muziejininko Klemenso Krolio iniciatyva pasikartota
S. Stanevičiaus gyvenimo, sodybos istorija. O vėliau po augalų, sveikatos ir geros nuotaikos pasaulį susitikimo dalyvius vedžiojo žolininkas fitoterapeutas Marius Lasinskas. Susipažinta su slapčiausiomis kiaulpienės, dilgėlės, gauromečio gydančiomis galiomis, pasigaminta sveikuoliška prieskoninė druska, sugrota kiaulpienių „dūdelėmis“.
Netruko prabėgti susitikimui skirtas laikas. Pasišnekučiuota, pasivaišinta, pailsėta. Dėkoju Raseinių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui ir sveikatos specialistei Linai Vaišnorienei už turiningą susitikimą su fitoterapeutu, dėkoju K. Kroliui, visada plačiai atveriančiam sodybos-muziejaus vartus gimnazijos veikloms ir renginiams, dėkoju Jurgitai Pikčiūnienei, į susitikimą atvykusiai su pulkeliu pozityvių Viduklės maltiečių, o labiausiai dėkoju keletui mūsų gimnazijos mokinių mamų, radusioms laiko ir noro susibėgti. Yra sakoma, kad reikia išlaukti. Gausesnio dalyvių būrelio, tikėkimės, tikrai dar sulauksime ir „Mamų klubas“ sėk­mingai tęs savo veiklas.
Romena Antanavičienė,
susitikimo organizatorė

Komentarų nėra