Žygis į klampią pelkę su Atviro jaunimo centro jaunimu

Siųsti Versija spausdinimui

Braidžioti po klampią pelkę reikia nemažai drąsos. Tačiau mes, Žaiginio ir Raseinių atviro jaunimo centro jaunuoliai, nepabūgome. Vedini ekstremalių pojūčių ir ištroškę ypatingų potyrių, vykome į Praviršulio tyrelio botaninį-zoologinį draustinį.
Mus pasitiko ir grupę saugiai lydėjo patyrusi vedlė Sargelių bendruomenės pirmininkė dr. Daiva Šeškauskaitė. Profesionali gidė supažindino su pelkės ypatumais ir padėjo liūno įmantrybes bei pelkės didybę pajusti visa jėga! Žygiavome per apleistą durpyną, stebėjome atsikuriančią gamtą žemapelkėje, perėjome į tarpinę pelkę ir baigėme aukštapelkėje. Grožėjomės atbundančia laukine gamta, klausėmės padavimų ir legendų, ištroškę gėrėme pelkių vandenį… Atsidėkodami jos didenybei pelkei už suteiktas gėrybes, užkūrėme laužą ir sudalyvavome ypatingame aukojimo rituale bei surinkome lankytojų paliktas šiukšles.
Žygyje netrūko adrenalino ir linksmų akimirkų – smukome į pelkę, braidėme purve, išbandėme raisto SPA malonumus, klydome, pasiklydome, šlapi iki ausų, bet laimingi.
Dėkojame gerbiamai dr. D. Šeškauskaitei už ypatingus potyrius, skleidžiamą pagarbą, ypatingą meilę gamtai ir sočius pietus Sargelių bendruomenės centre. Juk kas turi ką prisiminti, tas gyvena du kartus.
Projektas finansuojamas iš Jaunimo reikalų departamento Atvirųjų jaunimo centrų veiklos projektų finansavimo 2021 metais konkurso projekto ,,Atvirojo darbo su jaunimu plėtra Raseinių rajone 2021“.

Vilma Daujotaitė,
Raseinių rajono švietimo pagalbos tarnybos socialinė pedagogė

Komentarų nėra