Neparankūs varžovai

Siųsti Versija spausdinimui

Žanas VITKUS

,,Kiekvienas vežimas turi savo akmenį“ – byloja liaudies išmintis. Panašu, kad mes suradome savąjį. Lapkričio 15 d. RKKSC salėje sulaukėme svečių iš Panevėžio – atvyko ,,Bangenė-Aivera“. Vyrai subrendę, su ,,autoritetais“ (ta prasme – ne plunksnelės), mums pažįstami. Žiūrovų – kaip per atkrintamąsias, ne tai, kad obuoliui nėra vietos kur nukristi, faktiškai stovėti ant vienos kojos teko. Rungtynes pradėjome labai… tiesiog labai… Bet „labai“ ne visada padeda. Po 4:22 min. mes priekyje – 13:08. Viskas lyg ir gerai. Sužaidus dar kiek laiko, mes  vis dar priekyje – 15:10. Šokėjų daug – tai gerai. Fortūna – ką čia ir bepridursi. Prisikūrėme problemų, ir po pirmojo ketvirčio – 17:21. Argi čia problemos? Vejamės… Antrajame kėlinuke likus žaisti 4:21, jau – 30:31. Mes šaunuoliai. Taip ir norėjosi pasakyt apie rūkymą ir… apie kiaules (mūsų skanesnės).
Įtampą gana sėkmingai mažino šokėjos. Laiku ir vietoj. Šaunuolės! Visiškai netrukus ,,Rasai“ jau priekyje – 34:33. Čia tikrai prasidėjo vyriška kova. Taškas į tašką. Prieš didžiąją pertrauką ,,riebų“ tašką, taip, sakyčiau, elegantiškai – inteligentiškai ir be gailesčio padėjo J.Petkevičius – 40:39. Žaidimas apylygis, tačiau varžovų amžiaus vidurkis didesnis. Bandome juos užvaikyti (kaip agurkus stiklainyje).
Antra rungtynių dalis prasidėjo greitučiais ir gražučiais metimais. Svarbu – mažiau klydome ir matome – 45:41. Nu tai, rupūžytė rugienoj – ant tų žodžių vėl lygu (45:45,liko 4:45 min.). Su salės pagalba, netrukus buvo 49:45. Nereikia įsijausti. Tačiau svečiai ne itin supratingi, tad V.Savostjanovas apramino galingu dėjimu (liko 3:10 min.). Sako, pyktelėjusios moterys gražesnės, bet kaip smagu žiūrėti į susinervinusius vyrus… Ypač į varžovų krepšininkus. Pyktis – jų priešas. Prieš paskutiniąją varžybų atkarpą – 59:53. Kad 50 taškų skirtumu nelaimėsime, aišku buvo dar prieš rungtynes. Tad, tuo pačiu stiliumi – pirmyn. Pradžia ne itin linksma (59:57). Sužaidus 3 min., jau 62:62. Dar po 2 min. darėsi nejauku – 62:67. Pradėjome skubėti, nekrito tolimi metimai, ko nepasakytum apie varžovus – nedaug metė, bet taikliau. Likus iki žaidimo pabaigos 47 sek., rezultatas 70:76 – vis dar priešininkų naudai. Ėmėme juos gaudyti. Deja… Baudų metimus jie realizavo beveik idealiai. Kėlinuką pralaimėjome 28:11. Nesunku buvo suskaičiuoti ir galutinį rezultatą – 81:70. ,,BangenėAivera“ ir patys sunkiai galėjo patikėti savo pergale.
Taikliau metė dvitaškius – 60 prieš 51 proc., tolimus metimus – 33 prieš 19 proc. (mes iš 31 metimo pataikėme 6, jie iš 15 – 5).  ,,Rasai“ tikslesni nuo baudų metimo linijos – 77 prieš 66 proc. Daugiau atkovojome kamuolių po varžovų krepšiu – 9 prieš 5, tačiau bendrą kovą pralaimėjome – 37:30. Geriau atlikome perdavimus metimui – 16 prieš 10, tačiau darėme daugiau pražangų (23 prieš 16). Laimingas, kaip rublį gavęs, buvo panevėžietis Ž.Valuckas, pelnęs 22 taškus. Jam gerai talkino A. Stašaitis (16 tšk. bei 7 perdavimai metimui), T.Labutis (12 tšk.). Negalima sakyti, kad mūsų komanda miegojo: V.Užkuraitis įmetė 21 tšk., N.Karlikanovas – 18, V.Savostjanovas – 13, J.Petkevičius – 12. Abi komandos klydo nedaug, bet, atrodytų, iš nereikšmingų smulkmenų ir išsirutuliavo mums nepalankus galutinis rezultatas. Likimo ironija – kitą dieną vykome pas juos. Nuotaikos buvo neprastos (nežiūrint vakarykščio pralaimėjimo), nes gerai susiklosčius aplinkybėms, jie pagrindiniai mūsų varžovai dėl geresnės vietos turnyrinėje lentelėje. Pradžia – be žvalgybos, tik nelabai vaisinga. Sužaidus pora minučių – 4:0 šeimininkų naudai. Panevėžiečiai labai jau anksti pradėjo tikėti savo sėkme, už ką yra baudžiami – J.Petkevičius jų atakos metu ,,rekvizavo“ kamuolį, ir negausių savo sirgalių džiaugsmui, įgrūdo jį. Gaila, kad tik į krepšį. Dar po 18 sek. rezultatas jau lygus (4:4). ,,Bangenė-Aivera“ net neįsibėgėjusi šokti per griovį šaukė ,,op“. Tiesa, jų sunkioji artilerija (girdėjau juos vadinant ir ,,mėsa“, ir ,,lašininiais“) pradėjo pataikyti – 11:5 (iki kėlinuko pabaigos 6:13 min.). Čia mes vėl parodėme charakterį, ir likus 4:05 min., jau priekyje – 13:12. Tiesa, šiuo rezultatu džiaugėmės neilgai, bet aš praturtinau savo žodyną sinonimais ir epitetais teisėjų tema. Likus 2:01 min., taip vadinamas ,,kaušas“ skyrė mums techninę pražangą. Atsitiktinumo dėka jo galva pasiliko ant kaklo. Akivaizdžios savo klaidos jis niekaip nenorėjo pripažinti. To ,,lupenos“ (citata iš tribūnos) dėka pirmąjį ketvirtį pralaimėjome 21:15. Po pertraukėlės vangokai viskas klostėsi. Sužaidus 1:15 min., V.Užkuraitis įspūdingu dėjimu iš viršaus priminė: ,,Mes iš Raseinių“. 8:26 min. – tiek iki didžiosios pertraukos. Čia sužinojome, kad teisėjauja ,,gaidys“ (taip nusprendė vietiniai sirgaliai). Kamuoliui atšokus nuo lanko, jis atsitrenkė į laikmatį, esantį virš lentos ir įkrito į krepšį. Mūsų krepšį. Taškai užskaitomi. Maža to – dar skiriama ir bauda, kuri sėkmingai realizuojama. Varžovų treneris D.Rubštavičius vėliau pasakė: ,,Gerai, kad ne į mūsų krepšį“. Tai mus kiek išmušė iš vėžių. Sužaidus 2:47 min. – 30:21. Teko prisiminti, kas mes tokie. Beveik įpusėjus šiam ketvirčiui ėmėme lipti ant kulnų – 26:32. Daugiau atitrūkti nebeleidome (35:41,likus 2:50 min.). Prieš didžiąją pertrauką – 44:47. Nuotaikos neprastos.
Antrą varžybų dalį pradėjome nuo klaidos. Šeimininkai atsakė tuo pačiu. Mes – dar vieną klaidelę. Įtampa didėjo. Rezultatą po truputį koregavome (49:51), o po V.Savostjanovo tritaškio – jau priekyje (52:51). Po to dar ,,lengvutis“ blokas. Likus iki šio ketvirčio žaisti 4:34 min., jau 57:51. ,,Bangenė – Aivera“ per šį laiką įmetė vos 4 taškelius. Puiku. Vėl prasidėjo nemalonumai. Deja. Išgirdau dar vieną prasmingą žodį –,,lochas“ (autorės – mūsų sirgalės). Garbės žodis – jis ne toje lygoje teisėjauja (švilpia). Jo pastangomis, likus žaisti 2:53 min., lygu – 57:57. Strigome, ir varžovai priekyje (62:57). Kamuolys, pasirodo, tikrai apvalus. Prieš paskutinįjį ketvirtį nebuvo jau taip blogai. Atsilikome tik 4 taškais (64:60). Dar vienas puikus epitetas – „grybas“ (jūs turbūt supratote, apie ką čia). Panevėžiečiai (turbūt šeimininkų teisėmis), kaip išalkusios koalos į medį, lygiai taip pat lipo ant mūsų krepšininkų. Baudos, aišku, mums. 73:69 (liko 4:22). Laiko daug, tai dar ne tragedija. Tačiau (tipo) teisėjai tendencingai žlugdo visas mūsų pastangas – 80:75 (liko 52,7 sek.).
Pradėjome prasiženginėti – gal prames? Šeimininkų nervai pasirodė stiprūs. Jie atlaikė mūsų spaudimą ir šventė pergalę, nors puikiai suprato, kieno dėka ji atiteko būtent jiems (85:80). ,,Bangenėje – Aiveroje“ pastebimiausias (turbūt taip ir turi būti) – kapitonas T.Petrošaitis – 22 tšk. ir 27 naudingumo balai (jis turbūt ir kakoja gražiau už kitus…). Gerai jam talkino A.Mikšta (16 tšk.),  N.Anskinas ir Ž.Valuckis (po 14 tšk.). Taikliau atakavo krepšį (nei mes) iš visų pozicijų: dvitaškiai – 57,4 prieš 57,1 proc., tritaškiai – 57,1 prieš 41,7 (jie metė 7, mes 24 kartus), baudų metimai – 76,6 prieš 62,5 proc. Atkovojo daugiau atšokusių kamuolių – 32 prieš 26. Visi kiti rodikliai labai panašūs. ,,Rasai“ kovėsi galingai – visa komanda: V.Savostjanovas (20 tšk.), N.Karlikanovas (18 tšk.), V.Užkuraitis (17 tšk. ir 26 efektyvumo taškai), J.Petkevičius (13 tšk.). Abi komandos surinko po didelį kiekį naudingumo balų: panevėžiečiai – 100 (tai tikrai daug), raseiniškiai – 81. Įvertinus visų mūsų regiono komandų pajėgumą, planuojame aukštą vietą savo pogrupyje. Ši nesėkmė kojos pakišti neturėtų. Kaip sakoma: ,,Laikykime špygas, tautiečiai“.
2010 m. gruodžio 3 d. (penktadienį) 18.00 val. Sporto centro salėje vyks Regionų krepšinio lygos varžybos. Susitinka Raseinių ,,Rasai“ – Šiaulių ,,Saulė – Aukštabalis“.

Komentarų nėra