Ar iš tiesų Raseinių gydytojai siekia ne gydyti, o susargdinti?

Siųsti Versija spausdinimui

Albinas STAKAUSKAS

Straipsnis pavadinimu „Raseinių gydytojai siekia ne gydyti, o susargdinti“, pasirodęs daugiau nei dešimtyje interneto svetainių, nustebino net visko mačiusius žurnalistus. Jame teigiama, kad Raseinių rajono medikų pasipiktinimą sukėlė Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos inicijuota sveikatos profilaktikos akcija „Sveikas žmogus – geras darbuotojas“. Esą Raseinių pirminės sveikatos priežiūros centro Nemakščių ambulatorijos šeimos gydytoja Virginija Čiučiulkienė uždraudė asociacijai miestelio seniūnijoje organizuoti sveikatos profilaktikos renginį, kurio metu nemakštiškiai būtų galėję pasiklausyti medikų paskaitos apie sveikatos prevenciją, nemokamai pasimatuoti bendrojo cholesterolio kiekį kraujyje ir atlikti kitus ankstyvajai klastingų ligų diagnostikai svarbius kraujo tyrimus. Rašoma, jog Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos prezidentė, gydytoja Dangira Babenskienė yra šokiruota Raseinių medikės poelgio.
Deja, plačiai išplatintame pranešime skelbiama tik D. Babenskienės nuomonė. Ne viename tinklapyje perspėjama, kad už skelbiamos informacijos turinį ir kalbą jie neatsako. Vadovaudamasis nešališkumo principu, „Alio, Raseinių“ žurnalistas apklausė ir kitas su šiuo incidentu susijusias šalis.
Savivaldybės gydytoja Akvilė Šaparnytė papasakojo, kad dėl minėtos asociacijos organizuojamo renginio nebuvo informuoti nei vietos, nei Raseinių medikai. Ji buvusi priblokšta pasirodžiusio straipsnio pavadinimo.A. Šaparnytė iškart paskambino į Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociaciją ir paaškino, kad jei pasitvirtintų pranešime nurodyti faktai, vieno gydytojo veiksmai vis tiek negali reprezentuoti visų rajono medikų veiklos. Pasak Savivaldybės gydytojos, jie atsiprašė, pareiškė, kad gailisi, kad tas faktas nemalonus abiem šalims.  Incidentą skausmingai išgyveno ir gydytoja Virginija Čiučiulkienė. Korespondentui ji sakė: „Šios asociacijos atstovų aš nemačiau, neteko su jais kalbėtis ir telefonu. Nesupratau, kuo aš čia dėta. Niekas su manimi nieko nederino ir neklausė. Tiesiog man paskambino slaugytoja ir pasakė, jog parduotuvėje mačiusi skelbimą, kad bus atliekami kraujo tyrimai. Jame buvo nurodytos ir kainos. Slaugytojai aš pasakiau, kad nieko nežinau, o jei kas klaustų, tai turėtų gauti mūsų Pirminės sveikatos priežiūros centro arba Savivaldybės gydytojos leidimą, nes mes jiems pavaldūs. Ambulatorija nėra privati įstaiga. O kai slaugytoja pasakė, kad tyrimai bus daromi seniūnijoje, tuomet nustebau, nes neaišku, kokios ten bus sąlygos, ar bus galima užtikrinti kraujo ėmimo sterilumą ir panašiai. Tuo metu slaugytoja susitiko seniūną ir pasakė šį faktą. Seniūnas Remigijus Laugalis taip pat buvo nemaloniai nustebintas, kad be jo žinios buvo paskelbta informacija apie akciją seniūnijoje. Tada paaiškėjo, kad sutikimą davė jo pavaduotoja. Po to, kai seniūno pavaduotoja paskambino ir atsisakė asociacijai suteikti patalpas, aš sulaukiau grasinančio skambučio. Paskambino iš Medicinos diagnostikos asociacijos vyriškis ir ėmė priekaištauti, kad aš esą uždraudusi šią akciją. Jis pagrasino, jog visa tai paviešins žiniasklaidoje. Tačiau aš nei draudžiau, nei leidau, nes manęs paprasčiausiai niekas neklausė.“
Nemakščių ambulatorijos šeimos gydytojos pasakojimą patvirtino ir seniūnas R. Laugalis. Jis paaiškino, kad šiuo atveju su gydytoja nebuvo derinta. Vėlgi, asociacijos išplatintame pranešime skelbiama, kad jie būtų tyrę nemokamai, tačiau skelbime be nemokamų tyrimų buvo pažymėti ir įkainiai. Brangiausia procedūra buvusi apie 350 litų ar dar daugiau. Seniūnas dėstė: „Į seniūnijos administracines patalpas neleidau, motyvuodamas tuo, kad seniūnija yra ne gydymo įstaiga. Man tokiu atveju reikia susiderinti su Savivaldybės administracija, spręsti nuomos klausimus ir t. t. Kita vertus, dabar seniūnijoje žmonės deklaruoja žemes, tvarkosi įvairius reikalus – ten akcijai ne vieta. Kyla klausimas, kodėl asociacija nederino su ambulatorijos gydytoja? Turime puikią dviejų aukštų ambulatoriją. Dėl mūsų gydytojos Virginijos Čiučiulkienės darbo nusiskundimų nesame gavę, tik gyventojų padėkas. Be to, skelbime nurodytą dieną nei vienas klientas nebuvo atėjęs į seniūniją. Visi pasitiki Nemakščių ambulatorijos gydytoja.“Seniūno pavaduotoja Daiva Visockienė šiuo metu atostogauja, tačiau su ja korespondentui pavyko susisiekti telefonu. Ji prisipažino, kad Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacijos atstovas paskambino seniūnui, o jam nesant, ji atsiliepė, sutiko dėl akcijos surengimo Nemakščių seniūnijoje ir pakabino skelbimą. Jame buvo informuota, kad bus nemokamai tiriamas cholesterolio kiekis bei pridėtas kitų tyrimų kainoraštis. Netrukus į darbą sugrįžęs seniūnas pareikalavo nutraukti planuojamą akciją.„Alio, Raseinių“ žurnalistas pasidomėjo ir išsiaiškino, kad Medicinos diagnostikos ir laboratorinių tyrimų asociacija įregistruota Kaune.Ji betarpiškai susijusi su komercine medicinos firma – UAB „Vivamedica“. Pastarosios vadovė yra ta pati gydytoja D. Babenskienė. Organizuojamoje akcijoje „Sveikas žmogus – geras darbuotojas“ UAB „Vivamedica“ pristatoma kaip partnerė. Taigi, po gražia akcija vis dėlto yra ir medicinos verslo suinteresuotumas. Pasak gydytojos V. Čiučiulkienės, Nemakščių ambulatorijoje įgyvendinamos prevencinės programos – širdies, prostatos, žarnyno bei kitų ligų, atliekami biocheminiai kraujo (nemokamai tiriamas cholesterolio kiekis kiekvienam besikreipiančiam) bei kiti tyrimai.

6 Komentarai

 1. mes

  2011-06-23 13:20

  mūsų ,,daktarytė,, kaip visada teisi. Gera gydytoja nevažiuos iš didmiesčio į kaimą gaus vietoj darbą, bet………….. O gal kaimiečiai pinigėlių negaili.

 2. iš seniūnijos

  2011-06-23 13:22

  Seniūnas kalba kad apie gydytoją tik gražūs atsiliepimai.
  Vadinas jis ne viską žino.

 3. Onute

  2011-06-25 00:30

  Ta Ciuciulkiene matyt supyko, kad atvaziave kazkokie is Kauno jos kysius nusines, tai ir neleido. Akivaizdi konkurencijos baime ir tiek.

 4. to Onute

  2011-06-27 10:55

  pritariu, nes kyšius tai ji laaaabai mėgsta

 5. hm

  2011-06-27 21:42

  Sako, kad Ciuciulkiene padave i teisma Babenskiene.

 6. algis

  2011-12-08 16:36

  jau kas kas o sita damute ner nei ka sneket is kur cia geri zodziai apie ja is kur? tokios ciuciundros paieskot reikia, o apie pavyda ir kysius… viskas akivaizdu