Temidės grimasos: nuo 10 metų kalėjimo iki nekalto

Siųsti Versija spausdinimui

Nijolė PETROŠIŪTĖ

Kriminalinio pasaulio veikėjai, o ir juos besivaikantys pareigūnai žino, jog pačios saugiausios teritorijos sukti ką nors nešvaraus, prasilenkiančio su įstatymais yra atokios rajonų vietovės, patys jų pakraščiukai, kai pareigūnai kartais net patys nebesusigaudo, kuriam rajonui koks „taškas“ priklauso: troba – Raseiniams, lauko būdelė – Radviliškiui, malkinė – Kelmei.

Radinys

Kažkas panašaus buvo susiklostę ir Smulkinių kaime, esančiame ant pačios Raseinių ir Kelmės rajonų ribos. Tačiau pareigūnai netgi tokiame Dievo ir žmonių užmirštame užkampyje aptiko tokį radinį, kuris garsiai nuskambėjo per visus TV kanalus – jie rado gerai įrengtą kanapių auginimo laboratoriją. Ieškojo policininkai „samanėlės taško“, o surado kur kas svaigesnių dalykų. Šią sodybą nuomojęsis toks tūlas Ramūnas Remeika ūkiniame pastate bei gyvenamajame name vazonėliuose augino šimtus kanapių daigų, o kad jie geriau augtų, čia buvo įrengta gera vėdinimo, šildymo, drėkinimo sistema, pasirūpinta augalams reikalingu apšvietimu.              Atidžiau po sodybą pasižvalgę, pareigūnai surado ir daugiau nei 185 gramus metamfetamino – stiprios psichotropinės medžiagos.

Svarbu neprisipažinti

Kadangi R.Remeikos nusikaltimas buvo priskirtas prie sunkiųjų, tai jį teisė Šiaulių apygardos teismas ir už neteisėtą kanapių auginimą bei labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų įsigijimą nuteisė vyriškį kalėti dešimt metų.
Tačiau Ramūnas, panašu, žinojo liaudies išmintį: „Prisipažink – bus lengviau, neprisipažink –  nieko nebus.“ Todėl šiauliškių Temidės tarnų nuosprendį jis apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui, kategoriškai neigdamas padaręs nusikaltimą. Ne, – ginčijo R.Remeika – apie metamfetaminą jis visiškai nieko nežinojęs ir net jokio supratimo neturįs, iš kur jis galėjęs atsirasti jo išsinuomotose patalpose. Gal šiuos miltelius ten palikęs jo pažįstamas ispanas, kuris ir įkalbėjęs jį auginti tas velnio kanapes? O ir apie kanapes jis nieko neišmanęs, galvojęs, jog tai tik gražus augalas ir tiek, kambarinė gėlė. Dar girdėjęs, jog kanapės yra pluoštinė medžiaga, bet apie jų narkotines savybes – ne, ne, ne…

Išteisino

Ir ką jūs manot? Pasinaudojęs protingu patarlės patarimu, R.Remeika šiandien vėl džiaugiasi laisve. Apeliacinis teismas padarė išvadą, kad šioje byloje nėra neginčijamai nustatyta, jog rastas metamfetaminas priklausė būtent R.Remeikai ir kad jis žinojo apie jo buvimą tose patalpose. Teisėjų kolegijos nuomone, įvykio vietos apžiūra buvo atlikta pažeidžiant įstatymo reikalavimus, o nuotraukose ir filmuotoje medžiagoje užfiksuoti duomenys apie psichotropinių medžiagų suradimo aplinkybes iš esmės skiriasi. Taigi, dėl didelio kiekio metamfetamino įsigijimo ir laikymo, už ką jam ir buvo skirta didžiausia bausmė, R.Remeika buvo pripažintas nekaltu. Tiesa, dėl kanapių išsisukinėti sekėsi sunkiau, dėl jų auginimo jis kaltu pripažintas, tačiau paaiškėjo, jog už tokį nusikaltimą priklausiusią bausmę jis jau buvo atsėdėjęs, todėl teismas nurodė nedelsiant R.Remeiką paleisti iš įkalinimo vietos.

5 Komentarai

 1. jolanta

  2011-03-10 13:51

  Siaubas. Pačius bylos tyrėjus už grotų už tokius ištyrimus sukišti.

 2. jonas

  2011-03-10 14:49

  Dar vienas eksponatas kalėjimo muziejui.

 3. kaltas

  2011-03-11 11:04

  O kiek tokių atvejų yra, jokia naujiena.

 4. tomas

  2011-03-13 22:37

  Tai kas dabar bus tiems, kurie buvo pasodinę, o paaiškėjo, jog nekaltas?

 5. Marius

  2016-06-27 15:14

  O įdomų iš kur autoriai ištraukė kad kanapės yra svaigesnis svaigalas už samagona?