Viešiau už TV nebūna

Siųsti Versija spausdinimui

Žmonės kalba

Žmonės vis dažniau piktinasi komercinių televizijos kanalų rodomomis laidomis. Žiūrovus erzina laidų paviršutiniškumas, pigių sensacijų vaikymasis, tų pačių herojų valkiojimas per visus kanalus, „žvaigždžių darymas“ ir kt. Įstatymų sergėtojams užkliūva valstybinės kalbos darkymas, smurto propagavimas ir kt. Neseniai net būta ketinimų uždaryti visą TV kanalą. O Balandžio 1-ąją šiame TV kanale vėl sprogo naujas skandalas – „Auksinių svogūnų“ apdovanojimų laidos vedėjas Vytautas Šapranauskas, vaidinęs velnią, buvo iki tiek nusitašęs, jog A.Valinskas netgi nusistebėjo, kad net velniai į Lietuvą bijo blaivūs beužsukti. Tačiau kitądien tas pats laidos vedėjas lyg niekur nieko vedė laidą „Chorų karai“. Apie tai šiandien ir kalba mūsų skaitytojai.


- Gaila, pats nemačiau tos laidos, bet atgarsių apie ją tikrai girdėjau. Žmonės netgi svarstė, kaip ten iš tikrųjų buvę: ar laidos vedėjas tikrai girtas buvęs, ar tik labai tikroviškai girtą velnią suvaidinęs? Tokia jau ta Balandžio 1-oji, kai susipina realybė su vaidyba. Bet jei laidos vedėjas išties buvo girtas,tai koks begali būti vertinimas – tai yra labai blogai. Už girto pasirodymą viešoje vietoje yra baudžiama, o ar begali būti viešesnė vieta kaip TV ekranas? Bet, kartoju, man sunku ką nors komentuoti nemačius laidos.

- Baisu. Tai jau nebetelpa į jokius sveiko proto rėmus. Aš į šį akibrokštą žiūriu net keletu aspektų. Pirmiausiai tai yra pats grubiausias darbo drausmės pažeidimas, už kurį iš darbo galima atleisti be jokio įspėjimo. Kaip matome, Šapranausko niekas neatleido, jis ir toliau veda laidas. Tuomet kodėl tyli Darbo inspekcija? Ji pagal įstatymą privalo bausti darbdavį, kuris
akivaizdžiai girto darbuotojo nenušalino nuo pareigų. Pasakysite, niekas jokiais matuokliais nenustatė, jog jis buvo girtas? Tuomet kodėl nenustatė, kai tai buvo akivaizdu ir kai už pasirodymą girtam viešoje vietoje yra taikoma administracinė atsakomybė? Galop, ko verti politikai, priiminėjantys įstatymus blaivumui skatinti, o drauge lipantys į sceną pasiimti apdovanojimų iš girto laidos vedėjo rankų. Kaip jaunimą galime skatinti blaiviam gyvenimui, jei populiarus vedėjas taip elgiasi, o jį jaunimėlis mėgdžioja.

- Nieko čia naujo. Kiek skaičiau internete atsiliepimus, tai – seni Šapro bajeriukai. Iš to galima daryti išvadą, kad geresnio laidos vedėjo TV3 tiesiog neturi, antraip tikrai su tuo nesitaikstytų. Man asmeniškai jo besipinantis liežuvisvisai nekliuvo, bet ir žiūrėti nebuvo įdomu. Bet žiūrėjau, nes laukiau, kada jis pagaliau nudribs kaip tas teisėjas nuo laiptų. Bet nenudribo. Dar buvo smagu žiūrėti į salėje sėdėjusių politikų veidus, kurie atrodė it citrinos atsikandę. Jeiaš būčiau buvęs jų vietoje, tai, greičiausiai, būčiau palikęs salę su visu girtu vedėju ir išėjęs. Dar prisiminiau, kaip televizijos vaikėsi Siaurusevičių, kol jį užspeitė elektros skydinėje. Bet Siaurusevičius bent jau skydinėje su savo „negalia“ slėpėsi, tuo tarpu Šapras ekrane vaidenosi, vieną žiūrimiausių laidų vedė. Ir tai TV svorio neprideda, nes dvigubų standartų neturėtų būti. Jei vaikotės girtą teisėją,tai bent jau patys būkite blaivūs.

- Mažai bežiūriu televizorių. Nežinau, ar į amžiaus galą išranki darausi, ar jie nieko žiūrimo neberodo. Man jau norėtųsi ko nors gražesnio, ramesnio, o ekrane tik smurtas, kraujas, pala, kaip jie ten dabar vadina – veiksmo filmai. „Svogūnų“ apdovanojimus ankstesniais metais žiūrėdavau, visai nebloga laida būdavo, bet šiemet beveik nuo pradžių išjungiau, kai supratau, kad laidos vedėjas yra girtas. Prisižiūrėjau aš per amželį tų girtų abrozdėlių, oi prisižiūrėjau, tai per televizorių jų matyti nenoriu. Bet jaunimui, kaip suprantu, tokie dalykai patinka. Ar tai gerai, tegul sprendžia kiti.

- Aš pirmiausiai kaltinčiau ne laidos vedėją, kuris paslydo ant kamščio, o tos laidos organizatorius. Jie gi, matydami laidos vedėjo
nestabilią būseną, privalėjo jį nedelsiant nušalinti, pakeisti kitu. Aš kategoriškai pasisakau prieš girto pasirodymą viešoje vietoje ir man visai nesvarbu, nei kas toks, nei kur pasirodė. Aš pats negeriu ir kitų geriančiųjų netoleruoju. Televizoriaus ekranas yra pati viešiausia vieta, kokia tik gali bebūti. Dėl politikų, kurie lipo į sceną pasiimti apdovanojimų, labai kategoriškas nebūčiau, nes apdovanojimas buvo ne laidos vedėjo, o jos kūrėjų. Tad gal politikai nenorėjo visų jų įžeisti. Bet Šapranausko toks elgesys turėtų būti tinkamai įvertintas ir jis jokiu būdu negali būti toleruotinas.


- Čia tai geras. Tiek prisilakė, kad liežuvio nebevartė. Tik, kaip suprantu, jis dar iš po vakarykščios buvo toks. Bet televizija turi vieną gerą privalumą – jos galima tiesiog nežiūrėti, jei kas nors nepatinka. Blogiau buvo tiems, kurie sėdėjo salėje. Jiems nei išeiti, nei sėdėti. Bet šiaip laikas pats atsijos, kuriuos TV kanalus žiūrėti, nes jau dabar nelabai ką berandi žiūrimo. Blogiausia, kai jau įsikanda kokią temą, tai ir varo per visus kanalus. Žiūrėkit, iš pradžių turėjom Jonaičius. Per gerklę ta istorija visiems jau lindo, o jie varė ir varė. Paskui atsirado „kedofilijos“ tema. Čia buvo dar įdomiau: vienas kanalas kalė į vienus vartus, kitas – į kitus, kol pradėjom visi vengti violetinės spalvos rūbų. Tam burbului nenutilus, atsirado Jurgelevičiūtė, Antanėlis… Po kurio laiko vėl iš atminties tuos pačius traukia. Argi tokia turėtų būti televizija? Bet, kaip ir sakiau, televizorių galima bet kada išjungti.

- Manau, tai yra ne tik Šapro ar kokio kito veikėjo problema. Kažkaip viskas televizijoje yra išsiderinę. Galvojau, po šio akibrokšto jau tikrai nebepamatysime Šapranausko ekrane. Bet kur tau, vėl laidą veda. Lyg niekur nieko nebuvę. Sugalvojo nesąmonę apie Radži prigimtį, paleido iš ekranų, – nieko, priimtina, sensacija. O kad tai išlaužta iš piršto, kad tai laužo kitų gyvenimus, niekam nesvarbu. Jau ir žinių žiūrėti nebesinori, nes vien tik gąsdinimai: apmokestins, atims.. Pasižiūri tokias žinias ir nebežinai, ar iškart išvažiuoti iš Lietuvos, ar vietoje pasikarti. Jei kalbant šiuo konkrečiu atveju, tai pulti žemiau nebėra kur: girtas viešoje vietoje,  darbo metu, visų šalies politikų, policininkų, Darbo inspekcijos ir kitų institucijų akivaizdoje… Visi sėdi salėje patenkinti, į latrą žiūri… Būtų juokinga, jei nebūtų graudu.

Komentarų nėra